ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956336
*
nr 1395 6336
Spegel
84x65cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:50:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 11:38:09
1
100 kr
1/5 21:25:15
2
200 kr
2/5 14:44:16
3
250 kr
2/5 19:27:24
3
350 kr
3/5 19:35:43
4
400 kr
3/5 19:37:07
3
500 kr
3/5 19:41:27
5
500 kr
3/5 19:41:27
3
500 kr (Budbetjänt)
3/5 19:41:41
5
600 kr
3/5 19:44:29
6
700 kr
3/5 19:45:18
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1395 6336
Spegel
84x65cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/5 11:38:09 | 1 | 100 kr |
1/5 21:25:15 | 2 | 200 kr |
2/5 14:44:16 | 3 | 250 kr |
2/5 19:27:24 | 3 | 350 kr |
3/5 19:35:43 | 4 | 400 kr |
3/5 19:37:07 | 3 | 500 kr |
3/5 19:41:27 | 5 | 500 kr |
3/5 19:41:27 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/5 19:41:41 | 5 | 600 kr |
3/5 19:44:29 | 6 | 700 kr |
3/5 19:45:18 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02